Як садити та коли

Кожен регіон має свій власний оптимальний час посадки. Так, у південних і західних областях можливо садити в третьому тижні жовтня, на півночі і сході — в середині вересня, В центральних областях - в третій тиждень вересня і на початку жовтня. Але враховуючи поточний стан погоди можливо на розсуд кожного зсувати строки при значному потеплінні посадку часнику можливо продовжити до кінця листопада до початку грудня. Взимку, він повинний бути в гарному стані, з довжиною коріння 0,5-1,5 см. Терміни посадки повинні збігаютися з моментом, коли температура грунту опускається до 10-12° по Цельсію, та за три неділі до стійких заморозків.

Що треба мати

Лопата, сапа, пара помічників та гарний настрій - це все що потрібно для висаджування насіння Рокамболю. Одна людина готує грунтосуміш в тачці з торфу,сапропелю,перегною та попілу після приготування розсипає цю суміш в канавку та посипає тукосумишшю і попілом, друга в цей самий час викопує канаву заглибшки 25 см на штик лопати та після садіння загортає , третій помічник розкладає насіння за допомогою заготовленної 20 сантиметрової полички

Схеми садіння

При посадці діток - схема 10см на 10см - це видно на малюнку, використовувати можна пристрій який зробить лунку в землі (черенок з лопати),або за допомогою сапи зробити траншею та в неї класти насіння , При садінні однозубок та зубків - схема в рядку довжина 20 см між насінинами, та 25 см довжина міжряддя за допомогою лопати робиться траншея в яку кладемо зубки та однозубки переміряя довжину. Глибина посадки часнику визначається висотою зубка, помноженою на два.

Що варто зробити після посадки

Важливо при виборі схеми садіння це ширина міжряддя , воно повинно бути ширше ніж пристосовані для прополки знаряддя. Но малюнку Ви бачите невиликий пропольник-культиватор для просапки міжрядь 10 см дєток. У посажених зубків та однозубок міжряддя 25 см тому і знаряддя повинно бути вібране по розміру , щоб не травмувати рослину коли вона зійде. Після посіву бажано замульчувати площу посіва , або соломою, або листям, або тирсою з деревини.